امتیاز 112 دوربین هوآوی P30 Pro

امتیاز 112 دوربین هوآوی P30 Pro

تاریخ انتشار: 26 فروردین 98 هوآوی, مدیاپردازش, p30pro, دوربین, بالاترین

دوربین عضو جدید خانواده P هوآوی با کسب امتیاز 112 دوربین‌های سه‌گانه میت 20 پرو، پی20 پرو و گلکسی اس10 پلاس را که همگی با امتیاز 109 پیش از این در جایگاه اول قرار داشتند، پشت سر گذاشته است. پرچمدار جدید هوآوی در بخش عکاسی امتیاز 119 را کسب کرد که به جرأت می‌توان گفت تا مدت‌ها دست نیافتنی خواهد بود.

 

دوربین اصلی P30 Pro

این امتیاز بالا تا حد زیادی به لطف کیفیت بالای زوم و افکت بوکه آن بدست آمده است. P30 Pro به دو قطعه سخت‌افزار جدید دوربین‌های برند لایکا، یعنی دوربین پریسکوپی 125 میلیمتر و سنسور ToF سه‌بعدی اتکا کرده‌ است. دوربین زوم، یکی از بهترین‌های بازار است و این فقط به دلیل طراحی پریسکوپی آن نیست، بلکه فناوری سوپر رزولوشن آن است که اطلاعات را از دوربین‌ها زوم و اصلی ترکیب کرده تا سطح کیفیت زوم را ارتقاء بخشد. تمامی این موارد دست به دست هم داده‌اند تا دوربین P30 Pro  با اختلاف معناداری از رقیبان و نسل قبلی خود پیش بیفتند.

 

 

کیفیت بوکه تصاویر در پی30 پرو را می‌توان بهترین در کلاس خود عنوان عنوان کرد. سوپر رزولوشن باز هم به کمک دوربین آمده تا بزرگنمایی 2X  را ارائه کند و ماژول ToF با دقت و نظم خاصی تصویر پس‌زمینه را تار می‌کند.

 

این نکات باعث نمی‌شود تا سنسور 40 مگاپیکسلی این گوشی را با عملکرد فوق العاده آن در عکاسی در محیط‌های کم نور نادیده بگیریم. این دوربین در هر شرایط نوری (از محیط‌های بسیار تاریک تا پس‌زمینه روشن) جزئیات خوبی ارائه می‌دهد و نویز تصویر را در اندازه پایینی نگه می‌داند.

 

 

این دوربین در بخش فیلمبرداری امتیاز 97 را کسب کرده است، که امتیاز خوبی است، اما عالی نه. این امتیاز مشابه میت 20 پرو و کمتر از P20 Pro است. ترکیب لرزشگیر تصویر اپتیکال و الکترونیکی برای فیلمبرداری ثابت، و شرایط با نور کم عملکرد کاملاً خوبی دارد هر چند که نویز به چشم می‌خورد. رندر رنگ‌ها در این بخش هم یک ایراد به حساب می ‌آید و در ویدئوها مقداری بی ثباتی در فریم ریت مشاهده می‌شود.

 

دوربین سلفی  P30 Pro

دوربین 32 مگاپیکسلی سلفی این گوشی امتیاز 89 را به دست آورده است و در مقایسه با میت 20 پرو (امتیاز 75) و پی20 پرو (امتیاز 72) به خوبی پیشرفت کرده است. با این حال این بهترین دوربین سلفی نیست که دیده‌ایم، چرا که گلکسی اس10+ امتیاز 96 را کسب کرده و بهترین است.

 

دوربین سلفی پی30 پرو دارای رنج دینامیکی بسیار خوبی است و عملکرد خوبی در شرایط کم نور دارد. حالت بوکه که توسط یک دوربین تکی ایجاد می‎شود، بدون هیچ سخت‌افزار بیشتری، خوب است. با این حال با وجود سنسور 32 مگاپیکسلی، سطح تصاویر ارائه شده توسط این دوربین تنها قابل قبول است.