گزارش سالیانه ژو پینگ از رشد چشمگیر هوآوی

گزارش سالیانه ژو پینگ از رشد چشمگیر هوآوی

تاریخ انتشار: 28 فروردین 98 گزارش, سالیانه, ژو پینگ, رشد, چشمگیر, هوآوی

شرکت هوآوی به تازگی گزارش عملکرد مالی خود در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، کسب‌وکار هوآوی در سال ۲۰۱۸ پررونق بوده و رشد چشمگیری ثبت شده است. درآمد فروش هوآوی در این بازه به ۱۰۷.۵ میلیارد دلار رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۹.۵ درصد رشد نشان می‌دهد. همچنین سود خالص این شرکت با افزایش ۲۵.۱ درصدی نسبت به سال قبل، به ۸.۸ میلیارد دلار رسیده است.

 

در سال ۲۰۱۸، هوآوی ۱۵ میلیارد دلار (۱۴.۱ درصد از درآمد خالص این شرکت) در بخش تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کرده تا در «جدول اتحادیه اروپا برای سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه صنعتی در سال ۲۰۱۸» رتبه پنجم را کسب کند. در ده سال گذشته، سرمایه‌گذاری‌های هوآوی در بخش تحقیق و توسعه به بیش از ۷۱.۵ میلیارد دلار رسیده است. بر اساس اطلاعاتی که سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) منتشر کرده، درسال ۲۰۱۸، هوآوی ۵،۴۰۵ درخواست ثبت پتنت یا حق ثبت اختراع در این سازمان داشته و از این حیث نخستین شرکت در جهان بوده است.

 

 

ژو پینگ رئیس دوره‌ای هوآوی، در مراسم انتشار گزارش سالانه این شرکت گفت: «فناوری ارتباطات به‌سرعت دارد به همه بخش‌های صنعت نفوذ می‌کند. به این ترتیب، دوره گذاری به عصر دیجیتال پدید آمده که در نوع خود نیروی محرکی برای اقتصاد دیجیتال محسوب می‌شود. با سرمایه‌گذاری سنگین در بخش فناوری‌های نوین 5G  در کنار تجهیزات تجاری، هوآوی قصد دارد بهترین ارتباطات شبکه‌ای جهان را ایجاد کند. در خلال این فرایند، هوآوی به استانداردهای مربوطه پایبند خواهد بود تا محصولاتی ایمن و باکیفیت تولید کند. در حرکت به سوی این هدف، سیاست‌های ما روشن و دقیق بوده است: امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران، همواره اولویت اصلی دستور کار ما است. ما اطمینان داریم شرکت‌هایی که تصمیم می‌گیرند با هوآوی همکاری کنند، در حوزه 5G بیشرین قدرت رقابتی را خواهند داشت و کشورهایی هم که با هوآوی کار خواهند کرد، در موج بعدی رشد اقتصاد دیجیتال، جلوتر از کشورهای دیگر خواهند بود.

 

ژو پینگ ادامه داد: «ساده‌ترین راه برای فتح هر قلعه‌ای، حمله از داخل آن است. ساده‌ترین راه برای تقویت آن هم از بیرون آن است. ما در مسیرمان به جلو، تمام تلاش‌مان را به کار خواهیم گرفت تا همه عوامل انحرافی را نادیده بگیریم، مدیریت‌مان را بهبود ببخشیم و به اهداف استراتژیک‌مان نزدیک شویم. ما همچنان برای تداوم و پایداری کسب‌وکارمان می‌کوشیم و برای ترویج اکوسیستمی باز تلاش می‌کنیم تا همه بازیگران این حوزه با یکدیگر همکاری کنند و در کنار یکدیگر به موفقیت برسند. افزون بر این، تحولات سازمانی‌مان را ادامه خواهیم داد تا شور و شوق و تکاپوی بیشتری در سازمان داشته باشیم».