مدیرعامل هوآوی: سیستم عامل هانگ منگ سریع‌ترین خواهد بود

مدیرعامل هوآوی: سیستم عامل هانگ منگ سریع‌ترین خواهد بود

تاریخ انتشار: 17 تیر 98

اظهارات بنیان‌گذار هوآوی مبنی‌بر سریع‌تر بودن سیستم‌عامل هانگ‌منگ نسبت به اندروید و iOS توجهات بسیاری را به‌خود جلب کرده‌ است. هانگ‌منگ، سیستم‌عامل اختصاصی هوآوی و جایگزین اصلی این شرکت برای اندروید است.

 

رن ژنگفی، بنیان‌گذار هوآوی در گفت‌و‌گویی با مجله‌ی فرانسوی LePoint اعلام‌ کرده این شرکت قصد دارد وابستگی خود به سیستم‌عامل اندروید را کاهش دهد. در همین گفت‌و‌گو، مدیرعامل هوآوی به‌وضوح روشن کرد که سیستم‌عامل این شرکت، صرفا یک جایگزین برای اندروید نیست و می‌تواند برای اینترنت اشیا و وسایل نقلیه خودران نیز مورد استفاده قرار بگیرد. درحالی‌که از‌ قبل گزارش‌هایی مبنی‌بر سریع‌تر بودن عملکرد هانگ‌منگ نسبت‌به اندروید به‌میزان ۶۰ درصد منتشر شده، رن اشاره می‌کند که تأخیر پردازش این سیستم‌عامل کمتر از ۵ میلی‌ثانیه است و نه‌تنها پردازشی سریع‌تر از اندروید دارد، بلکه احتمالا از سیستم‌عامل اپل یعنی iOS نیز سریع‌تر خواهد‌ بود.

 

در طول سال ۲۰۱۸ شرکت چینی هوآوی توانست ۲۰۶ میلیون گوشی هوشمند در سراسر جهان تحویل مشتریان دهد که این روند صعودی در سه‌ماهه‌ی اول امسال نیز ادامه‌ داشت و به اندازه‌‌ای خوب بود که جایگاه دوم را بعد از سامسونگ نصیب هوآوی کند. با درنظرگرفتن اینکه هیچ محدودیتی علیه هوآوی وجود نداشته باشد،‌ این شرکت می‌تواند جایگاه نخست تولید گوشی‌های هوشمند را در سال آینده تصاحب کند. در حال حاضر هوآوی انتظار ۴۰ تا ۶۰ درصد کاهش عرضه‌ی گوشی‌هایی را دارد که به‌صورت بین‌المللی به‌فروش می‌رساند. با درنظرگرفتن این نتایج، در سال ۲۰۱۹ شاهد فروش ۱۴۰ تا ۱۶۰ میلیونی در کل محصولات هوآوی خواهیم‌ بود.