رابط کاربری جدید هوآوی مبتنی بر اندروید کیو

رابط کاربری جدید هوآوی مبتنی بر اندروید کیو

تاریخ انتشار: 19 مرداد 98

هوآوی EMUI 10 را برای استفاده در گوشی‌های هوشمند خود معرفی کرد، این رابط کاربری مبتنی بر اندروید Q خواهد بود.

 

هوآوی امروز در کنار پرده ‌برداری از پلتفرم‌ متن‌ باز HarmonyOS، رابط کاربری EMUI 10 را نیز در رویداد توسعه‌دهندگان معرفی کرد. رابط کاربری اختصاصی چینی‌‌ها بر مبنای اندروید Q توسعه یافته است و مواردی همچون زبان‌ طراحی بهبود یافته، پوسته‌ی تیره در سطح سیستمی و عملکرد سریع‌تر را به‌همراه دارد.

 

رابط کاربریEMUI 10  آیکون‌های گِردتر و انیمیشن‌های جدیدی را در بطن خود دارد. تم تیره در رابط کاربری جدید هوآوی روی اپلیکیشن‌های متفرقه نیز در کنار اپلیکیشن‌های پیش‌فرض این شرکت پیاده خواهد شد. چینی‌ها برای ساعت و تقویم نیز استایل‌های بیشتری را نیز تدارک دیده‌اند و گزینه‌های بیشتری را به قابلیت صفحه‌نمایش همیشه روشن اضافه کرده‌اند. دهمین نسخه از رابط کاربری EMUI به‌لطف سیستم فایل بهبودیافته‌ی EROFS عملکرد سریع و پاسخگویی بهتری خواهد داشت. از سوی دیگر GPU Turbo 3.0 نیز با وعده‌ی تعامل سریع‌تر و تأخیر کمتر حین جابه‌جایی بین اپلیکیشن‌ها در دسترس خواهد بود.

 

هوآوی نوع جدیدی از اتصال گوشی‌های هوشمند با کامپیوترهای شخصی را نیز با نام Multi-Screen Collaboration به‌ نمایش گذاشت که به ‌موجب آن کاربر می‌تواند دو دستگاه را به ‌صورت بی‌سیم متصل کرده و گوشی هوشمند خود را به ‌صورت مستقیم روی نمایشگر کامپیوتر مرور کند. بدین ترتیب، امکان دسترسی به تمام فایل‌های گوشی و پاسخگویی آسان به پیام‌ها در فراهم خواهد شد.

 

هوآوی با HiCar به کاربر اجازه می‌دهد تا با اتصال گوشی به سیستم سرگرمی خودرو، موسیقی را کنترل کند، به قابلیت‌هایی همچون موقعیت‌یابی دسترسی داشته باشد یا حتی در خودروهای سازگار، کنترل سیستم تهویه‌‌مطبوع را در اختیار داشته باشد. براساس اعلام هوآوی، میت ۳۰ نخستین گوشی هوشمند مبتنی بر EMUI 10 خواهد بود؛ درحالی‌که کاربران خانواده‌ی هوآوی P30 و P30 Pro نیز از تاریخ ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور) به‌ نسخه‌ی بتای این رابط کاربری دسترسی خواهند داشت.