پنج نکته مهم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

پنج نکته مهم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

تاریخ انتشار: 5 فروردین 99

پنج نکته مهم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

 

سلام
همراهان خوب سایت مدیا پردازش، امیدواریم که حال تان خوب باشد. 
در این پست قصد داریم تا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، 5 نکته مهم را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

 

 

شست و شوی دست ها
یکی از رایج ترین راه ها برای جلوگیری از شیوع این ویروس، شست و شوی صحیح دست ها می باشد. شست و شوی درست و مرتب دست ها نقش به سزایی برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا دارد. لطفا، حتما دست های خود را قبل و بعد از خوردن غذا به مدت 30 ثانیه بشویید. استفاده از الکل یا ژل های ضد عفونی کننده هم توصیه می شود، خواهشمندیم نکات بهداشتی را جدی بگیرید. هنگام غذا خوردن از موبایل یا وسایل دیگر استفاده نکنید، موبایل ها سر منشا انتقال باکتری ها و ویروس ها به شمار می روند. سعی کنید به صورت مرتب آن ها را تمیز نگه دارید و باز هم دستان خود را با آب و صابون بشویید.

 

 


 

راه حلی قدرتمند، در منزل بمانیم
تا آنجایی که امکان دارد از رفت و آمد های غیر ضروری بپرهیزید. همه ما عید، سفر و دید و بازدید های عیدانه را دوست داریم، اما بهتر است که در منزل بمانیم، قطعا این به نفع همه ما خواهد بود. با دوستان و اقوام خود به صورت مجازی و تصویری ارتباط برقرار کنید. محصولات خود را تا جایی که امکان دارد، به صورت آنلاین خریداری کنید. ماندن تک تک ما در منزل بسیار تاثیر گذار خواهد بود. این مسولیت اجتماعی هر شهروندی در دنیاست که نکات بهداشتی را رعایت کند و در منزل بماند. اگر همدیگر را دوست دارید، لطفا در منزل بمانید.

 

 

دستکش و ماسک
در صورتی که مجبور شدید به بیرون بروید حتی در حد یک خرید ساده، استفاده از ماسک و دستکش های بهداشتی را جدی بگیرید، هنگام خرید، به افراد دیگر نزدیک نشوید. سعی کنید حتی با ماسک و دستکش از بغل کردن دیگران بپرهیزید. قبل و بعد از استفاده، به صورت مرتب حتما دست های خود را بشویید. استفاده از ماسک و دستکش به خصوص در مکان های عمومی مهم و ضروری می باشد، لطفا آن را جدی بگیرید.

 

 

بهداشت تغذیه
گوشت، تخم مرغ، از جمله خوراکی هایی هستند که این روز ها باید به  آن توجه ویژه ای داشت. همچنین فرآورده های خوراکی دیگر نیز باید به صورت کاملا بهداشتی تمیز شوند، به خوبی شسته شوند و مراحل پخت غذاها هم به خوبی صورت گیرد. تا جایی که امکان دارد سعی کنید از غذاهای گرم استفاده کنید.  

 

کاهش تماس با سطوح و اجسام
طبق آمارهای جهانی، این ویروس تا 9 روز بر روی سطوح و اجسام مختلف زنده می ماند. بنابراین تا جایی که امکان دارد از تماس با سطوح، جلوگیری کنید. همین طور استفاده از دستکش را فراموش نکنید و به صورت مداوم دست های خود را با آب و صابون بشویید.

 

همراهان عزیز و کاربران گرامی که این پست را مشاهده کردید، رعایت این نکات برای حفظ سلامتی خود و اطرافیان مان بسیار ضروری می باشد، لطفا آن را جدی تر بگیریم.

ممنون از اینکه تا پایان این پست همراه ما بودید.

ما هم مثل شما در منزل می مانیم، امیدواریم که همیشه سبز و سلامت باشید.
 

مشتاقانه منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

تلفن صدای مشتری 02142940

شبکه های اجتماعی mediapardazesh@